Test nowego XBLW355C!

maj

18

2017

Test nowego XBLW355C!

Nowy cienkopis z kultowej linii EnerGel to taki spryciarz-gadżeciarz. Nie dość, że jest dwukolorowy, to jeszcze może być ołówkiem! Dla mnie to odkrycie sezonu. Ale jak się sprawuje w praktyce?Zdarza mi się redagować i poprawiać rozmaite teksty. Często robię to na gotowym, wydrukowanym materiale. Nie ukrywam, że potrzebuje cienkopisu, który będzie bardzo sprawny i wygodny w użytkowaniu, a do tego ma widoczny tusz, który odróżni się od czcionki. Testowałam już wiele modeli, najbardziej lubię EnerGele za to, że tak przyjemnie się nimi pisze! Końcówka gładko sunie po kartce, jest stabilna i świetnie wyważona, aż chce się notować!

Zatrzymajmy się przy obudowie testowanego modelu XBLW355C – to nowość w ofercie Pentela. Na pewno spodoba się nauczycielom, rysownikom, redaktorom, pracownikom biur. Dlaczego? W korpusie mieści się wkład czerwony (idealny do poprawiania), czarny (do codziennego użytkowania) i ołówek (do szkicowania, projektowania). Wystarczy przesunąć odpowiednią dźwignię i gotowe. Obsługa odbywa się intuicyjnie, jedna ręka starczy! Podczas pisania czy sprawdzania błędów, spokojnie obsługujemy cienkopis bez zbędnego skupiania się na samej czynności zmieniania funkcji. Rysik uruchamiamy przesuwając... klip!


Tusz żelowy sprawuje się znakomicie. Jest soczysty i wyrazisty. Nie rozmazuje się, dba o nasze notatki. Cienkopis jest lekki jak piórko, ale bardzo stabilny. Spokojnie zastąpi nam kilka przyborów. Coś dla piewców minimalizmu i bardzo zapracowanych, albo dla tych, którzy często gubią przedmioty, gdy mają ich za dużo. To także dobry przykład przyboru do szkoły. Można dzięki temu odchudzić dzieciom piórnik!Zamiast trzech artykułów, mamy jeden!

Cienkopis pozostawia cienką, smukłą linię, dlatego ze spokojem można stosować go tam, gdzie nie ma zbyt wiele miejsca na notatki. Dobrze się go trzyma i nie manewruje, ręka się nie męczy. Rysik dozujemy poprzez dociskanie przycisku na górze obudowy. Ważne że ołówek również pisze wąsko i zgrabnie. Można nim wykonywać rozmaite, nawet te skomplikowane projekty. 


Największe zalety:

  • wielofunkcyjność
  • wygoda pisania
  • wyrazisty tusz
  • brak rozmazywania
  • ołówek w obudowie


<< POPRZEDNI WPIS|NASTĘPNY WPIS >>