Test nowej gumki ołówkowej SLIM EZEE02

maj

22

2017

Test nowej gumki ołówkowej SLIM EZEE02

Gumka do ścierania to niezbędnik w każdym piórniku szkolnym, biurze i pracowni. Co się nam nie uda, zetrze i możemy działać dalej. Bez niej trudno wyobrazić sobie porządny zeszyt, projekt czy organizację biura. Nic dziwnego, że w portfolio marki Pentel, która to specjalizuje się w artykułach szkolnych i biurowych, można znaleźć prawdziwe gumkowe smaczki. 


W ofercie znajdziecie więc najchętniej wybieraną przez profesjonalistów gumkę polimerową ZEH w rożnych wersjach kolorystycznych (od białej, przez żółtą i niebieska po różową i zieloną). Jest też czarna gumka ZEAH06 – niezawodna i zadziorna, choć nie zadziera papieru. W osobnej kategorii złapiecie gumkę wysuwaną w obudowie.


Nowością jest gumka ołówkowa Hi-Polymer SLIM EZEE02, która jest nieco smuklejsza niż jej klasyczny odpowiednik, czyli kultowy model ZEH. Jest bardziej płaska, ma dość ostre krawędzie, dlatego nadaje się do korygowania nawet niewielkich błędów. Jest bardzo precyzyjna, myślę że mogą być z niej zadowoleni również designerzy i projektanci wykonujący rozmaite rysunki, w tym techniczne. Z tego samego powodu może przydać się także artystom, którzy gdzieniegdzie muszą wymazać drobne elementy szkicu. Przetestowałam ją w rozmaitych warunkach, przy grubszych kreskach i tych cienkich, na dużym i mniejszym obszarze, i zawsze byłam zadowolona. Wiadomo, jeśli kreska jest bardzo gruba, może pozostać mały ślad, jednak to sytuacja raczej teoretyczna. Rzadko kiedy tak mocno przyciskamy ołówek!


SLIM EZEE02 doskonale sobie radzi z różnymi błędami. Mimo że jest cienka, to nie łamie się, a przy tym jest odpowiednio giętka. Ma to do siebie, że nie drze papieru – to jeden z największych atutów. Nie ma nic gorszego niż pogniecione od ścierania kartki… Gumka nie pozostawia po sobie wielu ścinek i łatwo jest ją doprowadzić do porządku. Kolejnym jej atutem jest kompaktowość. Wsunie się dosłownie wszędzie, nawet tam, gdzie nie ma zbyt wiele miejsca w piórniku czy kieszeni. Jest chudziutka, lekka, ale mocna i stabilna. Najlepszy jest jednak efekt, jaki generuje – ani śladu po ścieraniu. Zresztą sami zobaczcie! 
<< POPRZEDNI WPIS|NASTĘPNY WPIS >>