Trzy pomysły na kreatywny Dzień Dziecka

maj

31

2017

Trzy pomysły na kreatywny Dzień Dziecka

1 czerwca rodziny tłumnie odwiedzają kawiarnie i restauracje. Pyszne jedzenie to świetny motyw na świętowanie. Wszystko poprzedzone oczywiście wymarzonym prezentem. O inspiracjach podarunkowych pisaliśmy tu, tutu. Jak jeszcze można spędzić Dzień Dziecka, aby było twórczo, wesoło oraz integrująco? 


Warsztaty z ozdabiania ubrań

To świetna zabawa dla całej rodziny. Dziecko ozdabia swój piórnik, koszulkę, poszewkę na ukochaną podusię, czy białe trampki. Mama bierze się za ekotrobę, siostra/brat za czapeczkę z daszkiem, a tata rysuje po t-shircie. Można też inaczej. Zapraszamy znajomych z dziećmi i robimy kreatywne warsztaty dla dużej grupy plastycznych zapaleńców. Świetna zabawa – to więcej niż pewne! W zestawach znajdują się rozmaite dodatki tekstylne, żelówka i pastele do tkanin oraz szablony ułatwiające realizację dalekosiężnych planów. Wystarczy wyłożyć na stół ubrania do ozdobienia – mogą to być także te rzeczy, które wam się znudziły lub posiadają mały defekt. Pastele nadadzą im nowe życie i sprawią, że znów będą użyteczne.
Szalone pastelowanie

Wyobraźmy sobie duży stół, białe kartki i masę pasteli – soczystych, wyrazistych, bardzo kolorowych. Tak wyposażony dom/ogródek musi zwerbować wszystkie dzieci do działania. Pastele przyjemnie nakłada się na kartkę, można je rozcierać, mieszać ich barwy, stosować różny nacisk, by uzyskać rozmaite grubości kreski. Słowem – z pomocą pasteli dzieci wykonają prace, które zachwycą od pierwszego spojrzenia! Relaksujące kolorowanie

Kolejnym sposobem na miłe spędzenie czasu jest wspólne kolorowanie. W naszym zestawie znajduje się kolorowanka antystresowa z całą masą ilustracji o różnym stopniu skomplikowania. Dorośli pewnie wybiorą te bardziej szczegółowe rysunki (mandale, abstrakcje), dzieci chętniej celują w zwierzaki i postacie ze świata fantazji. W komplecie znajdują się kredki – wytrzymałe na dociskanie, mocne i kolorowe. Jak zabrać się do kreatywnego działania? Książeczka jest tak skonstruowana, że można spokojnie wyrywać z niej kartki z motywami do zakolorowania i tym samym bez problemu obdzielić nimi znajomych i rodzinę. To świetna lekcja skupienia, która kolorowo zorganizuje czas, nie tylko w Dzień Dziecka. 

<< POPRZEDNI WPIS|NASTĘPNY WPIS >>