Sposoby na deszczową porę

cze

30

2017

Sposoby na deszczową porę

Lato nie zawsze nas rozpieszcza. Czasami serwuje promienie słoneczne, które wprawiają nas w pyszny nastrój, czasami zbyt rozpieszcza (rozleniwienie sięga wtedy zenitu!), a czasami karmi nas deszczem. W tej ostatniej sytuacji, nie zawsze chcemy pogodzić się z tego typu aurą, latem chcemy słońca i wysokiej temperatury. Najgorzej, jeśli taka deszczowa pogoda przyłapie nas na wakacjach. Nie dosyć, że frustracja dotyczy nas dorosłych, to jeszcze dzieci stają się bardziej marudne i narzekają na nudę. Ale możemy temu zaradzić. 

Jeśli na wakacjach pada deszcz, sięgnijcie po sprawdzone sposoby. My proponujemy aktywności plastyczne, które zajmą dzieci na dłużej i zmobilizują je do czynnego udziału. Niektórzy rodzice chowają słodkości na tzw. "czarną godzinę”, my radzimy przechowywać pomysły i przybory, które wyjęte po jakimś czasie, robią prawdziwą furorę w domu!


Aby przytrzymać uwagę dziecka na więcej niż kwadrans, warto roztoczyć ciekawą wizję pasującą do wykonywanego zadania. W przypadku naszej pierwszej propozycji nie będzie to trudne. Ozdabianie odzieży i tekstyliów jest na tyle atrakcyjne i niebanalne, że spodoba się najbardziej wybrednemu dziecku. 

Jakie są etapy działania z pastelami do tkanin? 

-Wybór aplikacji, z tym nie powinno być problemu, każdy maluch ma swojego idola! 

- Koszulka, trampki, worek na kapcie, piórnik, poszewka a może czapeczka? Codziennie coś innego! 

- A może zabawne hasło? Instrukcję znajdziecie na kanale na youtube

To zabawa nie tylko nietuzinkowa, ale i zajmująca. Każdy etap wciąga maluchy bez końca, a deszcz przestaje przeszkadzać!

"> " />


Kolejną sprawdzoną metodą jest kolorowanka antystresowa! Ta z naszego zestawu jest tak skonstruowana, że jej kartki można wyrywać, w związku z czym cała rodzina może zasiąść do kolorowania. To nie taka zwykła sobie książeczka do zapełnienia barwami… Tutaj trzeba pogłówkować – kręte zawijasy, skomplikowane kształty, niebanalne formy i historie wymagają zaplanowania i czasu… a o to przecież chodzi!!! 

Kolejny pewnik – pastele. Wystarczy wysypać garść tych wielokolorowych, soczystych kredek, a dzieci na pewno zabiorą się do twórczej pracy. Pastele mają bezpieczny skład i są bardzo przyjemne w użytkowaniu, a co najistotniejsze – dają nietuzinkowe efekty, które zachęcają do dalszych aktywności! Do dzieła!

<< POPRZEDNI WPIS|NASTĘPNY WPIS >>