Ferie bez nudy

lut

21

2018

Ferie bez nudy

Co prawda dla niektórych z Was ferie to przeszłość, dla innych właśnie dobiegają końca, to jeszcze zostało kilka dni odpoczynku od szkoły, które warto dobrze zagospodarować. Część rodzin spędzi je w podróży, część stacjonarnie. Oto krótki przewodnik po tym, jak zagospodarować czas nie tylko małemu dziecku!


Pokaż coś zupełnie nowego!

Aby wytrącić dziecko z nudy czy monotonii (a wiadomo kiedy nie ma nowych bodźców przychodzą rozmaite pomysły do głowy), zaproponuj nową metodę twórczą. Od zawsze zakazywaliście pisania po koszulkach, może przyszedł czas na delikatną zmianę perspektywy i wspólne projektowanie t-shirtu marzeń? Najpierw narysujcie motyw przewodni na kartce, aby następnie za pomocą ołówka nanieść go na materiał. Jeśli chcecie skorzystać z naszych szablonów, to dostępne są w kreatywnych zestawach. Kontur obrysujcie żelówką do tkanin, a środek wypełnijcie pastelami przeznaczonymi do rysowania po materiale. Jesteśmy pewni, że nawet nastolatek ochoczo podejmie się tego zadania, tym bardziej, że dekorować można trampki, ekotorbę, plecak, czapeczkę z daszkiem lub piórnik. 


Bądź przewodnikiem

Dla licealisty, który nie zawsze wie, co ze sobą zrobić, warto poszukać inspiracji na instagramie. Tam aż roi się od akwarelowych ilustracji, portretów, modnych skeczy rysunkowych. Kiedy oglądamy takie rzeczy, wydają się nam niedostępne. Warto zdać sobie sprawę z tego, że tak naprawdę ograniczenia są w nas. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzia i zacząć działać. W internecie znajdziecie mnóstwo inspiracji, które podpowiedzą, jak wykonać takie modne dzieła. Potrzebny będzie dobry brush! Do melancholijnych, wodno-kolorowych ilustracji – wodny pędzelek aquash, do komiksowej kreski – kieszonkowy GFKP ! Może okaże się, że w nastolatku/nastolatce drzemie niesamowity talent?


Daj dobry przykład 

Jeśli rysowanie/kolorowanie sprawia ci radość, to zamiast układania kolejnej wieży z klocków, wybieraj te aktywności, które są dla Ciebie ciekawe. Autentycznie zainteresowany rodzic jest w stanie zarazić pasją swoje dziecko. Wybierz wspólne kolorowanie, które pomaga odstresować się po ciężkim dniu pracy lub dekorowanie, najlepiej żelpisami wodzącymi wzrok na pokuszenie. Stwórzcie mieniące się rozmaitymi kolorami kartki świąteczne lub zaproszenia urodzinowe. Niech wasza praca twórcza będzie miała moc i siłę sprawczą, a efekty będą spektakularne.<< POPRZEDNI WPIS|NASTĘPNY WPIS >>