Wakacje bez nudy!

cze

29

2018

Wakacje bez nudy!

Raz, dwa, trzy! Już od samego rana wszystkie wakacyjne śpiochy szukają sobie kreatywnego zajęcia. Nic tak nie zajmuje małych rączek, jak rysowanie! To dobry sposób na poranne i wieczorne „nudzi mi się”! Kolejne dzieła młodych artystów wcale nie muszą iść do szafy! Co zrobić, aby zachęcić maluchy i starszaki do kreatywnego działania? 


Wybierzcie pastele! Dlaczego?

- są atestowane i bezpieczne 

- mają niesamowite – soczyste kolory, które zachęcają do eksperymentowania 

- ich kremowa konsystencja pomaga w równomiernym rozprowadzaniu koloru 

- są wygodne w trzymaniu 

- można mieszać ich kolory i twórczo z nimi eksperymentować 

- gwarantują natychmiastowy efekt „wow”, nawet w przypadku początkujących plastyków ;-) 

- rysunki wykonane pastelami są wyraziste, konkretne, atrakcyjne w odbiorze 

- pastelami można cieniować, wprowadzać tła, manewrować siłą nacisku 

- są dostępne w rozmaitych zestawach kolorystycznych i przedziałach cenowych


Do zadania można podejść na zasadzie impulsu i zacząć działać, tak po prostu. Ten sposób znają i uskuteczniają mniejsze dzieci. Chwytają kredkę w rączkę i zaczynają zamaszyście pastelować po białej kartce. W przypadku tradycyjnych kredek, efekt jest różny – pastele zaś mają to "coś" w sobie i dzięki nim, właściwie zawsze mamy do czynienia z niesamowicie ciekawym efektem. Taka niekontrolowana abstrakcja może przerosnąć wszelkie oczekiwania i zawisnąć na honorowym miejscu w salonie, po uprzednim oprawieniu rzecz jasna.


Ale można też… zaplanować! I to strategia zdecydowanie najlepsza, jeśli idzie o starsze dzieci, które lubią przewidywać efekt końcowy. Może warto zadać sobie pytanie, jaki wzór, formę, opowieść rysunkową chcemy powiesić na ścianie? A może szykujemy rysunek dla kogoś bliskiego na prezent? W tym przypadku warto zastanowić się nad odpowiednią, dopasowaną do danej osoby aplikacją! Jeśli idzie o wielkość pracy, niech współgra z wystrojem całego pomieszczenia. 


W naszym przypadku, z jednej strony było głębokie pragnienie posiadania magicznego – kolorowego smoka, z drugiej zaś wizyta wakacyjna w domu wielbicielki kotów!


<< POPRZEDNI WPIS|NASTĘPNY WPIS >>