Pisanki, pisaki i markery

mar

29

2017

Pisanki, pisaki i markery

Wielkanoc bez pisanek to nie Wielkanoc. Samo ich malowanie to wielka frajda dla całej rodziny. W portfolio produktowym Pentela znajdziecie sporo artykułów plastycznych, którymi udekorujecie te tradycyjne ozdoby.


W tym roku pierwsze pisankowe wprawki zostały poczynione na nieco oszukanych jajkach, z tworzywa sztucznego. Nie mniej jednak technika pozostaje do wypróbowania na „normalnych”skorupkach. Były już styropianowe jajeczka, teraz czas na plastikowe. Są świetne dla małych rączek, ponieważ się nie tłuką. Może je zakupić w wielu sklepach z dekoracjami całkiem białe lub z czarno-białym motywem świątecznym, który domaga się koloru.


Jeśli chcecie sami narysować swoje ulubione symbole wielkanocne: zajączki, owieczki, kurczaczki użyjcie to tego celu markera precyzyjnego, który ma niezwykle cienką końcówkę i wyrysuje najmniejsze detale. Jest wodoodporny i ma bardzo wyrazistą kreskę, która świetnie odbije soczyste barwy.


Do koloru nadadzą się markery, na przykład te permanentne ze ściętą końcówką, która jest dokładniejsza niż ta okrągła. Ja natomiast użyłam pisaków Sign Pen, które nie tylko mają soczystą paletę kolorów, ale są bardzo wygodne w użytkowaniu. Fibrowa końcówka nie odkształca się i podaje tusz w wygodnej formie.


Do dekorowania magiczne są także markery olejne, które rozbrajają wyrazistością barw, a także samą konsystencją. Tusz jest mocno napigmentowany, gęsty i mocny w wyrazie. Na pewno spodobają Wam się te wesołe – wiosenne barwy (żółty, zielony, niebieski), ale do dekoracji przyda się także srebrny i złoty kolor. Przepięknie wyglądają także na papierowych przedmiotach.


Pisankowe spotkania są pełne radości i uśmiechu, to czas zabawy i bycia z bliskimi. Warto na niego czekać i warto z niego korzystać!

<< POPRZEDNI WPIS|NASTĘPNY WPIS >>