Magiczne bombki DIY

gru

18

2017

Magiczne bombki DIY

Okazuje się, że długopisy żelowe Dual Metallic świetnie sobie radzą nie tylko na papierze, ale także na drewniemasie solnej. Ta sama historia dotyczy markerów olejowych MMP20 i kredowych SMW26. Ostatnio na jednym z jarmarków miałam okazję kupić ręcznie robione ozdoby, no właśnie do końca nie wiem z czego? Nie jest to ani masa solna, choć ją przypomina, ani masa papierowa. W strukturze podobne są nieco do mydła, tylko mniej tłuste i mniej śliskie. Tak czy inaczej, wymagały ozdobienia. 


Dekorowanie bombek to już tradycja. Tym razem przydały się wyżej wspomniane markery, które nadały soczystych kolorów tym nieco nudnawym strukturom. Markery zawierają wyrazisty tusz, który mocno trzyma się na powierzchni, a po wyschnięciu można nakładać kolejne warstwy, na przykład przy pomocy długopisów żelowych Dual Metallic lub innym kolorem markera. W przypadku drewna łatwiej było o bardziej szczegółowe aplikacje, tym razem zdecydowałam się na mocne tło i biżuteryjne wykończenie za pomocą żelpisów w kolorze srebrnym i fioletowym. Dzięki nim „bombki” mienią się magicznie niczym biżuteria. Piękny widok!


Dekorowanie ozdób to miły wstęp do Świąt Bożego Narodzenia. Uczy nas wiary we własne możliwości, kształtuje nasze zdolności manualne i pomaga w… zrelaksowaniu! Odpowiednie przybory otwierają całe pole możliwości. Zamiast kupować gotowce, stawiajmy na rękodzieło!

Autorskie dekoracje to nie tylko gorący trend ostatnich sezonów, ale także wielki ukłon w stronę ekologii i mniej konsumpcyjnego podejścia do życia! Zatem do dzieła!
<< POPRZEDNI WPIS|NASTĘPNY WPIS >>