Weź notatki na wyprzedaże!

sty

3

2018

Weź notatki na wyprzedaże!

Zabieranie na zakupy ulubionego notesu pomaga zaoszczędzić nieco gotówki. Od kiedy szaleją wyprzedaże łatwo o kompulsywne zakupy… Jeśli jednym z Twoich postanowień noworocznych było oszczędzanie… weź sobie te wskazówki do serca!


W jaki sposób notatki mogą stanąć na straży zdrowego rozsądku? Czy to nie jest absurdalne? 


Nie od dziś wiadomo, że to co zapisane – zobowiązuje. Jeśli dokładnie wypunktujesz niezbędne zakupy: ubrania czy dodatki, to ryzyko spontanicznego shoppingu znacznie się oddala, a ty tym samym zaoszczędzisz sobie wyrzutów sumienia. Jeśli do najbliższego centrum handlowego wybierzesz się z rzetelnie wykonaną listą, nie skusisz się na kolejne rękawiczki (bo takie tanie…), czy dziesiątą bluzkę (bo zawsze o niej marzyłaś). Plan to podstawa, okazja czai się wszędzie…!


Dla wzrokowców i tych osób, które lubią bawić się sytuacjami, polecamy notatki wizualne – proste rysuneczki-drogowskazy obrazujące konkretne zjawiska i cele. Nie trzeba być mistrzem ilustracji, aby temu podołać. Tak naprawdę potrzebna jest chwila namysłu, ulubiony notes i kolorowe długopisy. 


Notatnik powinien pasować do torebki, być lekki i nam się podobać, po prostu. Chodzi o to, aby chciało nam się go nosić i używać. Aby notatki wizualne bądź te tradycyjne były czytelne i łatwe do okiełznania, postawmy na kolor. Pióra kulkowe z kultowej linii EnerGel, model BL77 występują w rozszerzonej palecie barw. I tak, dzięki nim możesz pisać/rysować na przykład na: turkusowo, limonkowo, brązowo, fioletowo, granatowo, pomarańczowo – w sumie 12 kolorów! Takie zapiski wyglądają naprawdę stylowo i nie sposób ich nie zauważyć. Lista zakupowa to koło ratunkowe, dzięki któremu nie utoniesz wśród „najlepszych” okazji i zachowasz zimną krew w obliczu kolejnej, niesamowitej pary spodni… :-)

<< POPRZEDNI WPIS|NASTĘPNY WPIS >>