Zestaw do nauki hand letteringu – test

maj

6

2018

Zestaw do nauki hand letteringu – test

Sztuka pięknego pisania, kaligrafowanie, litery jakby rysowane – to umiejętność, której można się nauczyć! Okazuje się, że należy poznać kilka sprytnych trików i poświęcić trochę czasu, aby zostać mistrzem wysublimowanego pisania! 

Najnowsza publikacja „Kreatywne lekcje letteringu dla każdego” to zbiór porad, dzięki którym krok po kroku, nauczycie się jak stawiać piękne litery, układać je w zdania i sentencje. Już od jakiegoś czasu Instagram i Pinterest jest pełen inspirujących i magicznie wykonanych prac w stylu hand letteringu właśnie. Każda litera daje nam specyficzne możliwości. Jest podatna na zawijasy, zadziwiające zakończenia i zdobienia. My pokazujemy, jak można ją zapisać, by zaskakiwała. 

Czy ten zestaw jest dla każdego? Na pewno dla dzieci i dorosłych, ale od pewnego wieku. Cezurą może być umiejętność pisania. Sztuka ta przecież nie należy do najłatwiejszych (stąd ta książeczka), ale do przyjemnych już na pewno tak!

W naszym teście udział wzięła jedenastolatka, z natury niecierpliwa i wszędobylska. Ty bardziej zadziwia fakt, jak bardzo zaangażowała się w naukę.


Pełne skupienie i kilka kwadransów wystarczyło, aby początkowo koślawe litery nabrały niecodziennego kształtu. Uwrażliwione na formę osoby docenią ten kunszt. Naukę ułatwiają narzędzia – Pentel Touch Brush Pen Ses15, które znajdują się w komplecie, a które są profesjonalnym przyborem do tego typu prac. W każdym zestawie są aż cztery kolory (do wyboru). Elastyczna końcówka pozwala na akrobacje – pisanie cienką lub grubą linią w zależności od potrzeb. Pędzelek gnie się pod wpływem nacisku, kąt nachylenia dłoni ma tutaj także spore znaczenie. W książeczce zostało to wszystko wytłumaczone, dlatego dokładnie wiadomo, jak manewrować dłonią, aby uzyskać konkretny efekt. 


W publikacji prócz lekcji i obrazkowych podpowiedzi, znajdziecie ćwiczenia, dzięki którym podszkolicie i ugruntujecie wiedzę wcześniej zdobytą. Zobaczycie, jak z kolejnymi literami nabierzecie wprawy i wasze litery będą miały coraz doskonalszy kształt.


Zestaw dedykujemy dorosłym, którzy chcą uczyć się nowych technik, są ciekawi tego, co kreatywne i niecodzienne – artystom, plastykom i amatorom rysowania i kaligrafowania. Ale nie tylko. To także świetny komplet dla dzieci i nastolatków. Dzięki nim dziecko ugruntuje swoje umiejętności pisania i zyska nową metodologię oraz szacunek do tego, co piękne! 

Sami zobaczcie!<< POPRZEDNI WPIS|NASTĘPNY WPIS >>