Weź udział w 49. Międzynarodowym Konkursie Plastycznym!

wrz

24

2018

Weź udział w 49. Międzynarodowym Konkursie Plastycznym!

Dlaczego warto zostać uczestnikiem Międzynarodowego Konkursu Plastycznego? 

Konkursy… To nie tylko świetna zabawa, sposób na poznanie świata i kształtowanie nowych umiejętności, ale także rozwijanie kompetencji społecznych i wzmacnianie charakteru. Dziecko, które bierze udział w rozmaitych konkursach będzie potrafiło nie tylko cieszyć się z sukcesów, dzięki czemu pozna swoją wartość i poczuje się pewniej, ale także nauczy się przegrywać. 

Konkursy oparte o gry i zawody działają niczym katalizatory – mobilizują do działania, zwiększają zapał do wykonywania niełatwych zadań, szlifują samodzielność, cierpliwość, skupienie, a przy tym dobrze wpływają na samoocenę. Tego typu inicjatywy zaspokajają potrzebę przynależności do grupy! Dzieci uwielbiają kontakt z rówieśnikami, potrzebują naturalnej weryfikacji swoich zdolności, lubią pomagać i korzystać z podpowiedzi. Są chłonne i żądne nowych sytuacji. Przy tym wszystkim porównują się do innych, co jest całkowicie zrozumiałym odruchem. Zadaniem rodzica jest nakierowanie dziecka na umiejętne przyjmowanie starej prawdy życiowej: "nie we wszystkim jestem najlepszy, doceniam kolegę/koleżankę za to, że są utalentowani, ja sam mam swoje mocne strony!".

Jednym z ważniejszych zadań konkursów jest odkrywanie unikalnych zdolności malucha! W przypadku tych artystycznych, mamy do czynienia z rozbudzaniem wyobraźni, budowaniem wrażliwości wizualnej i społecznej, nauką abstrakcyjnego myślenia, które jest niezwykle ważne we wszelkich procesach kreacyjnych. 


Międzynarodowy Konkurs Plastyczny współorganizowany przez Pentel Poland nie tylko edukuje i nakłania do postaw twórczych, ale także zmusza do głębokich przemyśleń, pozwalając maluchowi zrozumieć otaczający świat. Dziecko, które weźmie w nim udział:

- uczy się decyzyjności – samodzielny wybór tematyki umożliwia puszczenie wodzy fantazji 

- eksperymentuje – dowolna technika zachęca do kreatywnych prób z formą i przyborami 

- kształtuje swoje zdolności manualne 

- zdobywa wiedzę o świecie i ludziach innych kultur (ze względu na międzynarodowy charakter konkursu i jego globalny zasięg) 

- wzmacnia swoje kompetencje i weryfikuje umiejętności 


Właśnie powstała nowa strona internetowa konkursu! Wszystkie zasady i nowy regulamin dokładniej określają zadania, jakie czekają na młodych uczestników. Dostępna jest także galeria prac – zapoznanie się z nimi to niezwykła podróż po kuli ziemskiej (na zdjęciu zwycięska praca sześciolatka z Rosji). Rysunki z całego świata, wykonane przez dzieci z dalekich zakątków ziemi, pozwalają zrozumieć ich pragnienia i pasje oraz wczuć się w inność, dzięki której świat jest jeszcze ciekawszy i piękniejszy. To fantastyczny sposób na szczerą rozmowę o otaczającej nas rzeczywistości! 

Zapraszamy do udziału dzieci w wieku od 3 do 15 lat w trybie zgłoszeń indywidualnych, jak i grupowych za pośrednictwem szkół i ośrodków dydaktycznych.


<< POPRZEDNI WPIS|NASTĘPNY WPIS >>