Wodno-kolorowy świat i lettering!

maj

13

2018

Wodno-kolorowy świat i lettering!

Mieszanie różnych technik plastycznych daje wielowymiarowe i ciekawe efekty. Każde nowe narzędzie wprowadza do rysunku coś wyjątkowego i nowego. To, co płaskie nabiera nowej perspektywy, to co przewidywalne zaczyna intrygować. To dlatego akwarele w połączeniu z brushem owocują tak niezwykłymi realizacjami! 


Tym razem proponujemy Wam inny magiczny duet. Stworzycie go za pomocą dwóch zestawów kreatywnych: z aquashem i książeczką do nauki letteringu.


W pierwszym znajdziecie pędzelek wodny do kreowania melancholijnych, wodno-kolorowych obrazów. Wystarczy nalać kilka kropel wody do obudowy i zacząć działać. Dołączone do zestawu kredki akwarelowe w łatwy i przyjemny sposób dają się rozmyć, tworząc intrygujące plamy, formy, kształty. Brush jest niezwykle w łatwy w użytkowaniu, zastępuje wiele akcesoriów, a przy tym gwarantuje estetyczne rezultaty i porządek! Jest kompaktowy i można zabrać go ze sobą w plener, razem z bloczkiem, który znajdziecie w zestawie! Tym razem do stworzenia tęczowych trójkątów użyliśmy taśmy, z której uformowaliśmy pożądane formy, wystarczyło środek zamalować wodnym pędzlem, uprzednio kolorując puste miejsce kredkami akwarelowymi w taki sposób, aby uzyskać delikatne cieniowanie. Po wyschnięciu (dzieje się to w mgnieniu oka) odrywamy taśmę i mamy gotowe trójkąty! Na tak przygotowane kolorowe podłoże możemy nanosić nowe pomysły! 


Fascynacja wodnymi technikami zbiegła się z tą związaną z hand letteringiem, czyli rysowaniem pięknych liter. To sztuka wymagająca poduczenia. W związku z tym w naszym najnowszym zestawie znalazła się opracowana przez nas książeczka do nauki letteringu oraz przybory, które ułatwią kaligrafowanie. To cztery pisaki Ses15 Touch Pen dostępne w trzech zestawach kolorystycznych do wyboru. Brush posiada elastyczną końcówkę, która kreśli zarówno grube, jak i cienkie linie. Taka różnorodność jest niezbędna podczas nauki pięknego pisania! Testując ten zestaw, uczymy się pisania, jakby od początku. W książce znajdziecie dokładną instrukcję jak działać, aby litery uzyskiwały wysublimowane kształty. Choć sam lettering nie należy do sztuk najłatwiejszych, z naszą publikacją na pewno wiele Wam się rozjaśni i pokochacie tę technikę! Już po kilku wprawkach (jak na załączonym rysunku) można cieszyć się ciekawymi rezultatami.

Wykonanie: Nela, lat 11. 


Jak widać, połączenie wielu metod pracy twórczej znacznie podnosi walory estetyczne danej ilustracji. Robi się atrakcyjniej, rozmaicie i niebanalnie. Warto eksperymentować, to poszerza nasze plastyczne horyzonty i otwiera wyobraźnię na całkiem nowe możliwości!


<< POPRZEDNI WPIS|NASTĘPNY WPIS >>