Letni kurs letteringu

lip

13

2018

Letni kurs letteringu

To działa! Podręczny kurs letteringu w postaci wydanej przez firmę Pentel Poland książeczki po blisko dwumiesięcznym testowaniu przynosi interesujące efekty. Przy czym zaznaczam, że użytkowany był od czasu do czasu! 

Ważna jest cierpliwość, dokładność i umiejętność precyzyjnego podążania za wskazówkami zawartymi w publikacji. Świadome prowadzenie dłoni, sterowanie jej naciskiem w celu uzyskania różnorodnych grubości kresek to sedno tej techniki. Uwaga! Mocniejszy nacisk daje grubsze linie, które pięknie eksponują bok litery! Początkowo ręka drży, a litery są nieco koślawe – to przez niepewność ruchów i brak płynności w pisaniu. Ciągłe zerkanie na przykłady i powolne przerysowywanie zaproponowanych przez wydawcę kształtów i form wymaga zręczności, którą nabywa się z czasem. Każdy projekt przynosi nowe umiejętności i to jest bardzo budujące! Okazuje się, że tutaj liczy się systematyczność i czas poświęcony tej czynności. Hand lettering to technika pisania mająca swe źródło w kaligrafii. To tak naprawdę sztuka rysowania pięknych, wysublimowanych liter – ostatnio trend niezwykle modny wśród blogerów i osób prowadzących profile na Instagramie i Pintereście.


Inspirujące i motywujące sentencje zdobią tablice profili w mediach społecznościowych i mogą posłużyć za fantastyczną ozdobę domu – wystarczy ramka i dekoracja gotowa! Letteringowe prace powstają często na tle melancholijnie rozmytego tła za pomocą techniki akwarelowej. Służą do tego brushe i kredki akwarelowe

W zestawie do nauki letteringu znajdują się, prócz podręcznika, specjalistyczne brushe z odpowiednią końcówką. Pentel Touch Brush Pen posiada elastyczną końcówkę, którą można kreślić linie o rozmaitych grubościach – tego różnicowania trzeba się właśnie nauczyć! W komplecie znajdują się aż cztery kolory SES15, w trzech kombinacjach do wyboru. Efekty kursu są niesamowite, widać je na podstawie prac, które początkowo były jedynie wprawkami (tutu), aby nabrać wyrazu w kolejnych realizacjach: 


Lato to doskonały czas, aby podszkolić te umiejętności lub zacząć od nowa swoją przygodę z inspirującym letteringiem. Dla starszych dzieci i nastolatków to nie tylko świetna zabawa, ale także: 

- kształtowanie zdolności manualnych 

- nauka precyzji i systematyczności 

- pobudzenie wyobraźni  

- pogłębianie znajomości języka angielskiego (najpopularniejsze sentencje funkcjonują właśnie w tym języku) 

- kształtowanie pięknego pisma odręcznego, co zapewne zaowocuje w szkole 

- szacunek do tradycji i rękodzieła


<< POPRZEDNI WPIS|NASTĘPNY WPIS >>