Co spakować do plecaka?

sie

30

2017

Co spakować do plecaka?

Zanim na korytarzach polskich szkół wybrzmi zadziorny dzwonek, warto porządnie spakować plecaki i tornistry. Jakie trendy panują w tym roku szkolnym i czy w ogóle można mówić tu o modzie? 

W przypadku artykułów biurowych, plastycznych i szkolnych na tapecie są trzy najważniejsze cechy, które trzeba brać pod uwagę. Po pierwsze – jakość, czyli materiały z jakich są wykonane, zastosowane technologie i prestiż marki, po drugie bezpieczeństwo i po trzecie design, którego odbiór pozostaje sprawą indywidualną.

Pentel to japońska marka, która wielką wagę przykłada do tego, z czego produkowane są wszystkie przybory. Stąd wiele z nich posiada status proekologicznych, ponieważ do ich wytworzenia firma zużywa materiały pochodzące z recyklingu. Ale to nie wszystko. Pióra i długopisy posiadają bezawaryjne systemy przyciskowe, wkłady wymienne, czy niecodzienne rozwiązania, które prolongują ich użytkowanie (np. niklowane srebro, stal nierdzewna). Innowacyjne technologie czynią z nich artykuły, które uprzyjemniają czynność pisania, sprawiają, że jest ona łatwa i komfortowa. Co w przypadku młodych adeptów sztuki pisania czy czasem rozleniwionych (przez komputery i smartfony) nieco starszych uczniów, nabiera na znaczeniu. Bezpieczeństwo zaś to podstawa zrównoważonego designu, czyli takiego, który nie szkodzi środowisku ani człowiekowi i niweluje konsumpcjonizm poprzez długotrwałe użytkowanie jednego przedmiotu. Poza tym ważny jest skład – tak jak w przypadku pasteli, które są uwielbiane przez dzieci! Nie ma w nich szkodliwych substancji, czego niestety nie można powiedzieć o chińskich podróbkach… Sam wygląd przyborów to kwestia gustu, ale piękno obiektów pochodzi od ich prawidłowych proporcji, nieprzegadanego projektu (więcej nie znaczy lepiej) i ciekawych kolorów. Te trzy filary składają się na produkt idealny.

W tym sezonie, jak co roku, modne więc są przybory: wytrzymałe, ergonomiczne i ładne. Brzmi jak truizm? Być może, ale klasyka nigdy przecież się nie nudzi. Krzykliwe, kiczowate i niestabilne produkty nie mogą być trendy… Tylko wysoka jakość i nienachalny design jest w stanie się obronić. Co więc spakować do plecaka, gdy usłyszymy pierwszy dzwonek? Jest w czym wybierać, nasze portfolio stoi otworem :-)

BK77 – klasyczny i minimalistyczny. Pisze przez prawie dwa kilometry, jest zgrabny, niedrogi i niesamowicie wytrzymały (posiada liczne certyfikaty i końcówkę z niklowanego srebra).


BL77 – pióro z serii EnerGel, które dostępne jest aż w 12 kolorach. Można nim pisać, ozdabiać zeszyty, rysować doodles i tworzyć kartki!

Gumka do ścierania – wybierzcie jedną z polimerowych gumek, które teraz dostępne są w rozmaitych rozmiarach, kolorach i kształtach. Wszystkie nie zadzierają papieru i skutecznie niwelują błędy.Korektor – z szybkoschnącym tuszem korygującym lub super wytrzymałą taśmą. Według preferencji i uznania, jak kto lubi i woli!Ołówek – tylko automatyczny, bo nie trzeba go ostrzyć. Jeden klik i grafit wysuwa się, a my możemy nim pisać, szkicować, projektować. 


Materiały plastyczne: bezpieczne dla dzieci pastele; niełamliwe kredki ołówkowe, soczyście kolorowe akwarele!

<< POPRZEDNI WPIS|NASTĘPNY WPIS >>