Bezpieczne artykuły plastyczne

mar

29

2018

Bezpieczne artykuły plastyczne


Tyle się mówi o składach kosmetyków i produktów żywnościowych. To piękny trend, który na pewno się utrzyma i co więcej, będzie się wciąż rozwijał. Coraz więcej marek dba o to, aby receptury były pozbawione szkodliwych substancji. Warto pochylić się nad składem nie tylko żywności czy mazideł do twarzy i ciała, ale również innych produktów, z którymi stykamy się na co dzień. Ograniczenie plastiku na rzecz papieru i szkła, w końcu zero waste (styl życia zakładający maksymalne zmniejszenie generowania odpadów) i mniej konsumpcyjne podejście do życia, czyli więcej robię, wytwarzam samodzielnie niż kupuję, to kolejne składowe ekologicznego i świadomego życia.


Blisko nas

Przybory plastyczne to jedne z wielu, które bezpośrednio stykają się z naszym ciałem. Nie chodzi tylko o dłonie. Nie zapominajmy o tym, że często dotykamy kredek, farb, pasteli i potem bezwiednie wkładamy ręce do buzi – zwłaszcza dzieci tak robią, a przecież są najwrażliwsze. Wiele osób gryzie długopis czy ołówek – to odruchy niemal bezwarunkowe. Dlatego warto z atencją podchodzić do zakupów artykułów plastycznych i biurowych. Niestety chińskie podróbki naszpikowane są chemią i nie posiadają żadnych atestów. W przypadku produktów dla maluchów kwestia ta jest bardzo istotna.

 

To dlatego produkty marki Pentel są wytwarzane z surowców najwyższej jakości. Do wielu z nich użyto materiałów pochodzących z recyklingu! W poszanowaniu do środowiska naturalnego i zasobów, których zaczyna brakować! Kultowy produkt – pastele wypełnione są… olejami! Ich konsystencja jest kremowa i podatna na rozmaite zabiegi plastyczne. Pastelami przyjemnie się rysuje, tworzy tła, miesza barwy, wprowadza rozmycia. Pastele dostępne są w różnych opakowaniach, od 12-50 kolorów. Okazuje się bowiem, że występują w niespotykanych barwach i odcieniach!


Ważne są atesty!

Certyfikat fabryki: ISO9001:2008, certyfikat produktu: PZH HŻ/07948/96 – to dowód na to, że kredki są bezpieczne, także dla dzieci. To ważne, aby produkty dedykowane najmłodszym, ale nie tylko im, miały takie potwierdzenie! „Nie zawierają szkodliwych substancji. Są bezpieczne dla dzieci, posiadają atest PZH” – to kluczowa informacja!

Motywator

Poza tymi wszystkim atutami, pastele są po prostu genialne. Wszyscy je kochają. Mają soczyste kolory, mobilizują do natychmiastowego działania i dają efekt „wow”. Są wyjątkowo komfortowe i łatwe w użytkowaniu. Ich kolory nie blakną. Są użytkowane przez dzieci i profesjonalistów – to narzędzie wszechstronne, a co najważniejsze bezpieczne!<< POPRZEDNI WPIS|NASTĘPNY WPIS >>